Informace o nás

Kdy na trh?

Jarní trh se obvykle koná koncem měsíce března.

Měsíce,jenž přináší jaro a s ním čas setí , sázení, dělení. Je to čas úklidu a příprav na oslavu nadcházejících velikonoc.

 

Podzimní trh bývá v polovině měsíce října, posledního měsíce sklizně ze zahrad, polí a lesů. Je to čas,kdy se chystáme na nadcházející posvícení.

 

Mnohým nejde do hlavy, proč „V lipkách“, když se koná na sále kulturního domu.

První trh (podzimní) v roce 2008, vznikl ze dne na den, když tři sousedky nesměle nabízely své výrobky a výpěstky právě vedle autobusové zastávky V lipkách (jak se obecně říká). Následovaly ještě další dva trhy venku na náměstí. S přibývajícím počtem prodejkyň a s ohledem na citlivost zboží, které by dešti jen těžko odolávalo, jsme požádaly obecní úřad o prostory sálu. Název jsme zachovaly pro jeho výjimečnost a taky z nostalgie.

 

 

 

Jarní trh v Libštátě

Chcete vědět, co dělají sousedky v Libštátě a jeho blízkém okolí? Rády chodí po zahradách, loukách, lesích, polích a dívají se, co kde roste. Využívají dary přírody a pracují ve chvilce času, který si zrovna najdou. Zavařují, odšťavňují, suší, vaří, pečou. Jiné šijí, pletou, háčkují, lepí.

Na podzim a na jaře uspořádají trh výrobků, výpěstků a originálních nápadů. A to v podobě čajů, mastiček, koření, šťáv, povidel, křížal, medu, košíků, konzerv, náušnic, náramků, čepic, zástěr, peřin, hraček...

Kouzelné lampičky z vyřezávaného ovoce ,sezónní dekorace a květiny dokreslí přítomné chvíle.

Vždy se můžete těšit na oblíbené domácí občerstvení a jedinečnou atmosféru!

Tradicí se stává myslivecká kuchyně s možností nákupu jídla do vlastního nádobí .Stejně tak i hudební vystoupení .

 

Navštivte jejich JARNÍ TRH „V lipkách“, který se uskuteční 24.3.2018 od 8:30 do 15:00 hod v Kulturním domě v Libštátě a na veřejném prostranství na náměstí.

 

Umíte-li svoje nápady proměnit v dílo, máte-li nějaké přebytky, přijďte nabídnout, prodat nebo vyměnit.

Přijďte se svým Málem a uvidíte jak Mnoho je mezi námi .

 

Na Vaši návštěvu se těší sousedky ve spolupráci s ÚM